Chorvatsko letecky

Letět na dovolenou se v posledních letech stalo běžnou záležitostí, platí to i pro Chorvatsko? Možnosti letecké dopravy do Chorvatska najdete v našem článku.

Chorvatsko letecky - kam se dá letět?

V Chorvatsku se nachází 9 mezinárodních letišť:

Nabídka přímých letů z ČR ale bohužel neodpovídá nabídce letů do okolních zemí jako Turecko nebo Itálie, kam se dá doletět doslova za pár korun. Nabídka nízkonákladových společností do Chorvatska je bohužel stále velice omezena.

Před cestou se vám určitě bude hodit srovnání nejlepšího cestovního pojištění.

Přímé lety z Prahy je možné koupit pouze do Záhřebu, Splitu a Dubrovníku. Cena přímé zpáteční letenky v létě začíná na částkách kolem 4300 Kč při cestě do Záhřebu, cena letenek do Splitu a Dubrovníku s ČSA se pohybuje výš, často až kolem 7 tisíc Kč, což už se výrazně blíží ceně letenky do New Yorku. Důvod, proč jsou letenky do Chorvatska z ČR tak drahé, bohužel neznáme. V případě 1 přestupu se dá při letu do Dubrovníku nebo Splitu dostat na částku kolem 4 tisíc Kč (většinou lety přes italský Milan).

O něco lepší možnosti jsou při letech z českého pohraničí - pro obyvatele v blízkosti polských hranic je zajímavou variantou let z polských Katowic, odkud lítá nízkonákladová společnost WizzAir do Splitu a letenky se s trochou štěstí dají sehnat již od 2 tisíc, většinou se pohybují kolem 3 tisíc za zpáteční letenku. Za částku kolem 3 000 Kč se dá letět také z Mnichova do Dubrovníku (společnost EuroWings), nebo z Brna do Splitu s přestupem (společnost EasyJet).

Letecké zájezdy do Chorvatska

Nabídka leteckých zájezdů do Chorvatska od cestovních kanceláří je narozdíl od letenek velice bohatá. Pro vyhledávání ideálního zájezdu doporučujeme cestovní agenturu Invia, která sdružuje až 40 000 nabídek leteckých zájezdů do Chorvatska od cestovních kanceláří.