Cesta vlakem do Chorvatska 2023

Cestovat do Chorvatska vlakem se v posledních letech vrací do módy. Stresující a vyčerpávající cesta autem mnoho lidí po předchozích zkušenostech od návštěvy Chorvatska odrazuje, což by byla škoda, když existují řešení.

Pro někoho možná překvapivě pohodlnou alternativou je právě cesta vlakem. České dráhy totiž nabízí přímý spoj z Prahy a Brna do Splitu v pohodlných klimatizovaných lůžkových kupé s českým personálem na palubě a nabídkou teplých a studených nápojů a jídel v jídelním kupé.

Jaké jsou výhody cestování do Chorvatska vlakem?

  • odpadá stres z cesty, plánování trasy, poplatků, pokut atd.

  • oproti unavující cestě autem do cíle přijedete plný energie po prospané noci v lůžkovém voze

  • vlaky mají minimální zpoždění, nehrozí mnohahodinové čekání v kolonách na dálnicích a hraničních přechodech

  • lůžkové vozy jsou klimatizovány, opatřeny zásuvkami s 230V a navíc jsou vybaveny (společnou) sprchou

Jaké jsou nevýhody cestování vlakem?

  • cestování po výletech v okolí vaší destinace se bez auta omezuje na veřejnou dopravu, případně půjčení auta a taxíky, což samozřejmě zásadně mění rozpočet

  • vlak pro rodinu většinou není cenově výhodnější variantou, cenově vychází cesta vlakem podobně jako cesta autem

  • cesta trvá až 23 hodin, tomu je potřeba přizpůsobit dovolenou (výhodou je, že vlak ČD přijíždí k moři ráno a zpět jezdí večer)

Vlakem můžete i na Istrii a Kvarner

Noční vlaky z Prahy, Plzně a Domažlic do Opatije a Rijeky s přestupem v německém Mnichově jezdí v sezoně každe den. Cena jízdenky pro 1 osobu začíná na 1200 Kč za jednosměrnou jízdenku v sedící části vlaku, s lůžkem v kupé z Mnichova se cena pro 1 osobu cena začíná na částce kolem 1750 Kč, záleží na požadovaném obsazení lůžkového kupé.

Detailnější informace k cestě vlakem do Chorvatska najdete na webu http://www.vysokorychlostni-zeleznice.cz/vlakem-do-chorvatska.