poznejte

Vrsar

Vrsar, oáza klidu a pohody

Malebné rybářské městečko Vrsar se nachází mezi městečky Poreč a Rovinj na vyvýšeném místě obklopeného ostrůvky nedaleko ústí Limbského zálivu, v kterém se chovají ústřice a slávky podávané v místních restauracích. Vrsar je oproti svým istrijským sousedům spíše klidné místo. Nejen proto si ho oblíbili převážně starší návštěvníci.

Hledáte ubytování ve Vrsaru? Podívejte se na naší širokou nabídku rodinných i luxusních apartmánů, rekreačních domů a ubytování v soukromí.

Městečko v letech 1743 a 1744 dvakrát navštívil legendární dobrodruh Giacomo Casanova, což sám později popisoval ve svých pamětech. Na jeho počest Vrsar každoročně v červnu pořádá festival lásky a erotiky Casanovafest.

CO DĚLAT A VIDĚT?

Korzování po nábřeží a hltání západu slunce

Hlavním symbolem panoramat Vrsaru je kostel svatého Martina (Crkva svetog Martina) z 19. století s novodobou kampanilou (zvonicí), z které je krásný výhled na městečko a jeho okolí.

Významnou turistickou atrakcí Vrsaru je park soch (Park Dusana Džamonje) jednoho z nejslavnějších a nejvýznamnějších soudobých chorvatských sochařů Dušana Džamonji (31. ledna 1928 – 14. ledna 2009) přibližně 20 minut chůze nad městem. Na více než 10 hektarech plochy zde najdete rozsáhlou venkovní expozici, letní dům a ateliér, v kterém umělec do své smrti v roce 2009 trávil část roku. 

Vrsar má krásnou marinu a promenádu s kavárnami a restauracemi, odkud si můžete vychutnat nádherné západy slunce.

PLÁŽE A KOUPÁNÍ

Jedna z největších nudistických kolonií v Chorvatsku

Přibližně kilometr jižně od města se nachází nudistický resort a pláž Koversada, jeden z prvních a největších svého druhu v Chorvatsku.

Přímo ve Vrsaru se nachází krásná městská oblázková pláž, návštěvníci se často jezdí koupat i na jeden z několika ostrůvků v nejbližším okolí.

Modrou vlajkou jsou oceněny tyto pláže: Orsera, Valkanela a Porto Sole.